O Nas

Produkcję rozpoczęło w 1952 roku WSK PZL Warszawa II, gdy opracowano oprzyrządowanie i technologię produkcji pomiarowych elementów sprężystych (zarówno mieszków jak i membran). Od tego czasu przekrój produkcyjny uległ znaczącemu rozszerzeniu. Dzięki czemu produkowane kompensatory mieszkowe znalazły zastosowanie zarówno w instalacjach ciepłowniczych, spożywczych, przemysłowych, rurociągach grzewczych i technologicznych, w układach spalinowych jak i w lotniczych przyrządach pokładowych.

Zakład Elementów Sprężystych i Lotniczych Sp. z o.o. powstał w 2010 roku kontynuując produkcję kompensatorów mieszkowych i osprzętu lotniczego byłego WSK PZL Warszawa II. Spółka korzysta z wieloletniego doświadczenia kadry WSK, która współtworzy naszą firmę.

ZESiL Sp. z o.o. jest jednym z nielicznych na polskim rynku producentem kompensatorów z własnymi mieszkami sprężystymi ze stali kwasoodpornej. Jakość naszych produktów potwierdzona została szeregiem certyfikatów – znakiem zgodności CE z dyrektywą 2014/68/UE (PED) czy Atestem Państwowego Zakładu Higieny, dopuszczający do stosowania produkowanych przez nas kompensatorów mieszkowych w instalacjach wody przeznaczonej do spożycia. Nad zachowaniem najwyższej jakości czuwa system ISO 9001:2015.

Oferta

Szeroki zakres oferowanych kompensatorów mieszkowych stanowią konstrukcje z przyłączami do spawania, kołnierzami (zarówno ze stali węglowej jak i odpornej na korozję). Poza typowymi zastosowaniami mieszki stalowe używane są w układach wydechowych silników wysokoprężnych oraz kominach. Zastosowane materiały gwarantują zachowanie wysokich parametrów użytkowych nawet w tak trudnych warunkach jak wysoka temperatura, zanieczyszczenie cząstkami stałymi czy wysokie ciśnienie. Kompensatory ze stali nierdzewnej charakteryzują się przede wszystkim tym, że idealnie sprawdzają się w przemyśle, gdzie temperatury podczas pracy sięgają od -250°C do nawet +550°C. Kompensatory drgań to produkty, które są wykorzystywane przede wszystkim do absorbowania niewielkich przemieszczeń bocznych, osiowych lub kątowych (np. w rurociągach), z kolei kompensatory ciśnienia to zawory, dzięki którym możliwe jest sterowanie ciśnieniem w miejscu, gdzie transportowane są media o różnej temperaturze.

Cały czas poszerzamy nasz asortyment o nowe, jeszcze wydajniejsze kompensatory, aby w stu procentach spełnić Państwa oczekiwania pod względem niezawodności, uniwersalności i skuteczności. Jako producent kompensatorów zdajemy sobie sprawę, że aby utrzymać na rynku wysoką oraz stabilną pozycję, musimy oferować produkty, które są niezawodne. I nasza oferta bazuje właśnie na takich produktach.

Doświadczona kadra inżynieryjna, poza standardowymi produktami, projektuje kompensatory mieszkowe i mieszki sprężyste na specjalne zamówienia klienta.

W przypadku indywidualnych zapytań prosimy skorzystać z formularza kontaktowego.

Drugą część produkowanych wyrobów stanowią instrumenty lotnicze takie jak wysokościomierze, prędkościomierze czy wariometry. Poza nimi w zakresie produkcji znajdują się między innymi prądnice, iskrowniki, elektromechanizmy oraz elementy układu przeciwoblodzeniowego śmigłowców. Wysoka kultura produkcji, duża precyzja, długoletnie doświadczenie i rygorystyczna kontrola jakości na wielu etapach produkcji gwarantują, że pomimo upływu czasu i postępu technologicznego nasze produkty są stale eksploatowane na wielu statkach powietrznych zarówno w kraju jak i za granicą.

Wykaz produkowanych instrumentów lotniczych znajduje się w sekcji WYROBY LOTNICZE.

Certyfikaty